Cloudové služby

INTERCLOUD

Zálohování, e-mail a další

Výhodné ceny

Moderní platforma

Pod značkou INTERCLOUD nabízí naše společnost vybraná cloudová softwarová řešení pro firemní zákazníky. Jedná se zejména o poskytování služeb software v modelu SaaS, konkrétně například o zálohování INTERCLOUD Backup postavené na platformě Acronis, nebo INTERCLOUD Mail na platformě GFI Kerio Connect.

Služby INTERCLOUD postupně rozšiřujeme v reakci na potřeby našich zákazníků. Jsme včak schopni zákazníkům dodat a spravovat i služby partnerů, jako je např. Microsoft Office 365, Microsoft Azure, Google aj.


Definice cloudu nemusí být úplně jasná, ale v zásadě je to termín, který se používá pro popis globální sítě serverů, z nichž každý má svoji funkci. Cloud není fyzický objekt, ale rozsáhlá síť vzájemně propojených vzdálených serverů po celém světě, které fungují jako jeden ekosystém. Tyto servery jsou navržené buď k ukládání a správě dat, spouštění aplikací, nebo doručování obsahu a služeb, jako je streamování videí, webová pošta, kancelářský software nebo sociální média. Místo přistupování k souborům a aplikacím z místního nebo osobního počítače k nim přistupujete online z jakéhokoli zařízení s podporou internetu – informace tak budou dostupné kdekoli a kdykoli je budete potřebovat.

Model SaaS - Software-as-a-Service - je dobře znám běžným uživatelům, protože to je jediný z modelů služeb cloudu, který přímo používají. Tento model poskytuje nezávislost na koncovém zařízení, jeho služby mohou být použity z libovolného počítače připojeného k Internetu, například osobního počítače (PC), notebooku, smartphonu, tabletu, chytrého televizoru, čtečky elektronických knih, Internetového kiosku a dalších zařízení. SaaS se také někdy nazývá „software na vyžádání“ nebo „Application Service Providing“. Poskytovatel SaaS poskytuje software ve formě stáhnutelného výkonného kódu, který lze spustit na uživatelově zařízení, např. JavaScript v uživatelově www prohlížeči, nebo aplikace pro uživatelův operační systém (MS Windows, Linux, OS X, Android, iOS, atd.).


INTERCLOUD Backup INTERCLOUD Mail
Chci objednat / poptat tuto službu